+421908162838 zahraphotosk@gmail.com

Niečo o mne a o mojom pohľade na fotografiu

1.) K foteniu ma viedla jedna zásadná vec, ktorá mi utkvela v pamäti od detstva, a to boli fotografie vo fotoalbume mojej prastarej mami narodenej v roku 1925. Pozerala som si ho veľmi často. Vždy som mala pocit, že sú to najkrajšie fotky aké som kedy videla. Jednoduché a zachytávajúce podstatu – tváre a postavy ľudí.

2.) Ako dieťa ma väčšinou fotila krstná mama mojej mami, ktorá pôsobila ako profesionálna fotografka v Štúrove. Moje fotky z detstva sú krásne a jednoduché. Fotievala ma na dvore u mojich starých rodičov.

3.) Prvý fotoaparát ktorý som mala v ruke, bol fotoaparát môjho starého otca Olympus. V malých detských rukách bol ťažký. Pamätám sa ako som zvedavo pozerala do hľadáčika. Spúšť som nestlačila, len som sa pozerala na svet cez hľadáčik a tešila som sa že ho vidím  inak.

4.) Fotografovaniu som sa začala venovať v roku 2011. Chcela som robiť niečo kreatívne. Fotenie je pre mňa relax, zároveň vďaka nemu spoznávam úžasných ľudí.  S niektorými ma to spojilo natoľko, že ma považujú za svojho rodinného fotografa, čo považujem za obrovskú poctu. Nič nedokáže tak pohladiť dušu, ako keď sa klienti ku mne opakovanie vrátia.

5.) Špecializujem sa na novorodenecké, detské a rodinné fotenia.

6.) Nedržím sa príliš trendov a snažím sa vniesť do fotografie jednoduchosť a nadčasovosť.

7.) Preferujem fotenie bez rekvizít a bielu farbu.

8.) Rekvizity používam prevažne na novorodenecké, prípadne detské tematické fotenia. K dispozícií mám množstvo doplnkov pre dievčatká aj chlapčekov.

9.) Najradšej fotím v prírode, kde nie sme rušení okoloidúcimi a kde sa klienti vedia uvoľniť. Mám svoje vyhliadnuté a  obľúbené lokality v okolí Šuran.

10.) Ak Vás moje fotografie zaujmú a rozhodnete sa pre fotenie u mňa, budem sa snažiť spraviť všetko pre Vašu spokojnosť. Fotografujem najmä na západnom Slovensku. Novorodenecké fotenia realizuje výhradne v ateliéri v Šuranoch. Teším sa na vás.