10 dôvodov prečo si ako fotografa vybrať mňa

1.) K foteniu ma viedla jedna zásadná vec, ktorá mi utkvela v pamäti od detstva, a to boli fotografie vo fotoalbume mojej prastarej mami narodenej v roku 1925. Pozerala som si ho veľmi často. Vždy som mala pocit, že sú to najkrajšie fotky aké som kedy videla. Jednoduché a zachytávajúce podstatu – tváre a postavy ľudí. Už ako malé dievčatko som sa schovávala v izbe prastarej mami a listovala som v zvláštne voňajúcom albume, v ktorom boli fotografie nalepené a strany prekryté priehľadným papierom.

Nepoznala som ľudí na fotkách ale páčilo sa mi ako tam stoja vedľa seba a pozerajú sa dopredu, priamo na mňa. Rozmýšľala som nad tým, čo asi robili, ako žili. Kedysi bola fotografia vzácnosť, na fotografa, ako aj na fotografie sa čakalo dlho.

2.) Ako dieťa ma väčšinou fotila krstná mama mojej mami, ktorá pôsobila ako  profesionálna fotografka v Štúrove. Moje fotky z detstva sú krásne. Fotievala ma na dvore u mojich starých rodičov. Jej fotografie boli jednoduché a vždy sa k nim rada vraciam, čerpám z nich inšpiráciu. Nepotrebovala rekvizity ani techniku a predsa odfotila krásne fotky, na ktorých vyniká objekt.

3.) Prvý fotoaparát ktorý som mala v ruke, bol fotoaparát môjho starého otca Olympus. V malých detských rukách bol ťažký. Pamätám sa ako som zvedavo pozerala do hľadáčika. Spúšť som nestlačila, len som sa pozerala na svet cez hľadáčik a tešila som sa že ho vidím  inak. Dnes fotím zrkadlovkou. Ten pocit z detstva, keď pozerám cez hľadáčik a  vidím svet  inak.

4.) Fotografovaniu som sa začala venovať v roku 2011. Chcela som robiť niečo kreatívne. Spievať ani kresliť neviem, v športe som nešikovná, tak som začala fotiť popri mojej práci. Fotenie je pre mňa relax, cez ktorý spoznávam ľudí.  S niektorými ma to spojilo natoľko, že ma považujú za svojho rodinného fotografa, čo považujem za obrovskú poctu. Nič nedokáže tak pohladiť dušu, ako keď sa klienti ku mne opakovanie vrátia.

5.) Špecializujem sa na novorodenecké, detské a rodinné fotenia.  Mojim cieľom je aby sa klienti počas fotenia cítili príjemne, aby si fotografovanie užili, aby bola atmosféra počas fotografovania uvoľnená a výsledne fotografie odrazili nielen samotný výzor ale aj emócie.

6.) Nedržím sa príliš trendov a snažím sa vniesť do fotografie jednoduchosť a nadčasovosť. Na záber sa pozerám s nadhľadom a fotografiu si vždy predstavím v albume alebo na stene mojich klientov.

7.) Fotím najmä v exteriéri a preferujem fotenie bez rekvizít, pretože mám rada ak na fotografií vynikne práve vzhľad a osobnosť fotografovaných ľudí.

8.) Rekvizity používam prevažne na novorodenecké, prípadne detské tematické fotenia. K dispozícií mám množstvo doplnkov pre dievčatká aj chlapčekov. Mamičky si môžu vybrať podľa vlastného vkusu.

9.) Najradšej fotím v prírode, kde nie sme rušení okoloidúcimi a kde sa klienti vedia uvoľniť. Miesto fotenie si však môžete vybrať sami. Často je najobyčajnejšie a na prvý pohľad nezaujímavé miesto tou najlepšou voľbou.

10.) Ak Vás moje fotografie zaujmú a rozhodnete sa pre zvečnenie Vašich spomienok práve mnou, budem sa snažiť spraviť všetko pre Vašu spokojnosť. Fotografujem najmä na západnom Slovensku. Novorodenecké fotenia realizuje výhradne v ateliéri v Šuranoch.